fbpx

Dr. Eser Cemil ALPTEKİN

1945 Erzurum doğumludur. İlk ve ortaokulu Bayburt’ta okuyup, İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun olmuştur. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Eser Alptekin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yapmıştır.

Alptekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Türkiye Sağlık Vakfı kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Halen, Bahçeşehir Üniversitesi mütevelli heyeti üyeliğini sürdürmektedir.

Son 33 yıldır bel fıtığı, boyun fıtığı, menisküs ve diz romatizmalarında ameliyatsız tedaviler uygulamakta olan Dr. Eser Cemil Alptekin Alptekin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Merkezinin kurucusudur.

Prof. Dr. Hasan Kerem ALPTEKİN

Prof. Dr. Hasan Kerem ALPTEKİN, 22 Kasım 1979 yılında doğmuştur. Avusturya Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. İhtisasını ise, İstanbul Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda yapmıştır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Diyarbakır Asker Hastanesi, Edirne Devlet Hastanesi, Silopi Devlet Hastanesi, Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Memorial Bahçelievler Hastanesi gibi bir çok kurumda görev almış olan Prof. Dr. Hasan Kerem ALPTEKİN, uluslarası hakemli dergilerde yayınlanmış bir çok makalesi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Hasan Kerem ALPTEKİN, mesleki çalışmalarına İstanbul’da bulunan Özel Alptekin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde devam etmektedir.

Alptekin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Alptekin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi 2002 yılında kurulmuş olup, bel ve boyun fıtığı tedavileri, menisküs, kireçlenme, ameliyat sonrası rehabilitasyon ve benzeri alanlarda hizmet vermektedir. 15 yataklı olan merkezimizde son teknoloji cihazlar ile fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları yapılmaktadır. Dr. Eser Cemil Alptekin tarafından kurulan tecrübeli ve konusunda uzman ekibimiz Prof. Dr. Hasan Kerem Alptekin önderliğinde, fizyoterapistler ve hemşirelerden oluşmaktadır.

Merkezimizde, dünyada ve ülkemizde yanlış uygulamaların söz konusu olduğu bel ve boyun fıtığı vakalarının %99’unun ameliyatsız olarak tedavisi yapılmaktadır. Doktorumuz Prof. Dr. Hasan Kerem Alptekin bu konuda halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını gerek basılı medya gerek ise televizyon programları aracılığı ile düzenli olarak yürütmektedir.

× Bize Ulaşın